Çocuklar için Gelecek, Engelliler Gününde Kızılay ile İş Birliği Gerçekleştirecek

Yazılım ve teknolojiyi çocuklara yakından tanıtmak, sevdirmek, yeni nesli iyi anlayarak onlara yol göstermek için yola çıktığımız Çocuklar için Gelecek projesi ile kısa zamanda tüm Türkiye’yi kucaklamak istiyoruz.

VR (Sanal Gerçeklik), AR (Artırılmış Gerçeklik) ve 3D Led Hologram gibi yeni teknolojilerini bolca konuştuğumuz projemizde amacımız; dezavantajlı ulaşamayan çocuklarımıza yeni teknolojileri tanıtmak, deneyimlemelerini sağlamak, hayallerinin bir parçası olmak ve onlara farklı bakış açıları kazandırmak.

Çocuklar için Gelecek, 3 Aralık Engelliler Günü kapsamında hazırlanan Kızılay Engelsiz İstanbul ve Kızılay Kadın İstanbul ile Dijital Gen iş birliği sonucunda Yeditepe Özel Eğitim Meslek Lisesi’nde okuyan yaklaşık 100 işitme engelli öğrenciyle buluşacak.

Gelecekte öğrencilerin önüne çıkacak tüm engelleri aşabilen, teknolojiyi iyi kullanabilen, araştıran, sorgulayan ve nitelikli bir meslek sahibi olan bireyler olduklarında biz de destek sağlamaktan büyük mutluluk duyacağız. 

Türk Kızılayı Engelsiz, Türk Kızılayı İstanbul, Türk Kızılayı Kadın ve Gönüllüol.org’a bu güzel organizasyon için teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir